אתר קק"ל לצעירים

שיא השותפות והציונות

10.11.2016

הם צעירים חדורי מוטיבציה, חושבים על ציונות ומבקשים להגשים אותה עכשיו למען דורות העתיד. רכזי שותפות "מגשימים עכשיו!" יצאו ליום שיא בשיתוף קק"ל, וחזרו עם עוד יותר מוטיבציה

החורף דופק בפתח, אבל אין קשר בין זה לבין רכזי השותפות של "מגשימים עכשיו!". מדובר על שותפות בין מועצת ארגוני הנוער ופרויקט מעוף של קק"ל, שיחד ארגנו יום שיא מעשיר במיוחד במרכז השדה והיער נס הרים ב-31.10.16 בהשתתפותם של 25 אנשי צוות.

במסגרת יום ההכשרה זכו מנהלי הדרכה ארציים של ארגוני הנוער לקבל עוד כלים לקדם את חזון ההגשמה הציונית. מדובר בתנועות הנוער אחריי, קדימה לשובע, תנועת עוז, מרכז מעשה, איגי, נוער לתת, אות הנוער, צבאות השם, ארגון נוער חב"ד, נוער מד"א, תנועת נועם ותרבות.

מה בין ציונות והמאה ה-21?

מה בין ציונות והמאה ה-21?
מעגלי שיח ציוניים. צילום: קק"ל

היה זה יום שיא של שותפות, המבקשת להשפיע על זירת החינוך הערכי הבלתי פורמלי במטרה לקדם את החזון המשותף: המוני צעירים וצעירות בעלי תודעה ויכולת, היוצרים הגשמה ציונית של המאה ה-21 ורוצים להמשיך ולשאת באחריות ולחנך את הדורות הבאים לכך.

במהלך היום נציגי הארגונים דנו בחזון המשותף וניסו לפענח יחד את המושג ציונות במאה ה-21. היום היה צבוע בחום, כחול וירוק והארגונים הכירו לעומק את קק"ל, את התכנים החינוכיים העשירים והמגוונים ואת הצוות המוביל של השותפות.

מדובר ביום עיון ראשון מסוגו מתוך סדרת ימים נוספים שיגיעו בהמשך, על מנת לחזק ולהדק את הקשר בין קק"ל וארגוני הנוער, המורשת והערכים המשותפים. בסיכום היום ניתן לומר כי מדובר בחוויה מעשירה לכל הצדדים ונשאר טעם של עוד, והסיסמה "יוצאים לדרך, מגשימים עכשיו!" היא לא רק סיסמה.