אתר קק"ל לצעירים

מדברים העצמה באשקלון

מאת: מערכת חלון ירוק
26.12.2016

חברי מועצת הנוער באשקלון שמעו משלומי קסטרו, מנכ"ל מועצת ארגוני הנוער, על כוחו של מנהיג, על המסוגלות, היכולת והפוטנציאל הטמונים בכל אחד מהם, וקיבלו "זריקת ביטחון" לעשייה החברתית שלהם

חברי מועצת ארגוני הנוער באשקלון עם שלומי קסטרו. צילום: עמית כהן
נסחפו לדיון מעמיק ומרתק. חברי מועצת ארגוני הנוער עם שלומי קסטרו. צילום: עמית כהן
גם גשם שוטף לא יעצור חבורה של צעירים הרוצים להוביל, לעשות ולהגשים את עצמם. ואכן, ביום שני, 19.12.2016, בשעה 18:00, התכנסו חברי מועצת הנוער של אשקלון (בגשם שוטף, כאמור) כדי לשמוע משלומי קסטרו, מי שעומד בראש מועצת ארגוני הנוער מיום הקמתה, על הפוטנציאל שבהם, המסוגלות והיכולות שלהם לעשייה, ונסחפו לדיון מעניין ומרתק.
בכל יום שני נפגשים בשכונת שמשון באשקלון חברי מועצת הנוער העירונית – כ-50 בני נוער מכיתות ז'-י"ב, שנבחרו מבתי הספר בעיר – למפגשי מליאה, שבהם הם מדברים על עשייה חברתית ומנהיגות, ויוזמים הובלת פרויקטים שונים בעיר. במסגרת המפגשים הללו, יזם צוות מעוף של קק"ל באשקלון שיתוף פעולה עם שלומי קסטרו, אשר הגיע בהתנדבות להרצות למועצת הנוער על הכוח שיש למנהיג ואיש חינוך, על תחושת המסוגלות, על היכולות והפוטנציאל שיש בכל אחד מהם, ועל מה שהם יכולים וצריכים להוציא מכל אחד. חברי מועצת הנוער העלו בדיון סוגיות וקשיים שונים, ונוצר דיון מעניין, מרתק ומרגש על העומק והחשיבות של המועצה. "הייתה הרצאה טובה", סיכם עוז, יושב ראש מועצת הנוער באשקלון, "ונשמעו הרבה פידבקים חיוביים מחברי המועצה שמצאו בה הקשרים לעשייה שלהם".
בתום המפגש הזכירו חברי מעוף של קק"ל לחברי מועצת הנוער שהם מחבקים אותם ותומכים בפעילויותיהם לעשייה חברתית בעיר ובשכונת שמשון, וקוראים להם לפתח יצירתיות ולחשוף את בני הנוער בעיר גם לתכניות הטיולים בארץ בעקבות ציונות ומורשת ולאפשרות להשתלב במכינות קדם צבאיות.
 
תכנית מעוף של קק"ל פועלת באופן שוטף עם מועצת הנוער באשקלון, וחברי הצוות יוזמים טיולים בארץ, עבודה תורמת, ופעילויות בתוך השכונה בעיר אשקלון.
אז כן, כל מנהיג צריך לפעמים לשמוע משהו שהוא קצת אחר, משהו ש"מזריק" מוטיבציה וביטחון להמשך עשייה חברתית, מנהיגות, והגשמה עצמית בתוך הבית הפרטי שלך.