אתר קק"ל לצעירים

מכינת תפארת גור אריה פותחת שנה

מאת: מערכת חלון ירוק
8.9.2020

מסע היכרות בצפון, עלייה להר מירון, תפילה, הליכה בסמטאות צפת, שחייה בנחל וטבילה במעיינות, לינה במרכז שדה ציפורי וגם ניקיון ביער – מה צריך יותר מזה לפתיחת שנה מוצלחת במכינה...?

כמיטב המסורת בשש השנים האחרונות, יצאו חניכי המכינה הטכנולוגית אמי"ת תפארת גור אריה מרחובות למסע פתיחת שנה עם מדריכי קק"ל, התארחו במרכז השדה והיער ציפורי, סיירו באתרי טבע ומורשת, וגם, כמו תמיד, הפשילו שרוולים והשפיעו לטובה על הסביבה הקרובה.

מסע בקפסולות

מטיילים בסמטאות צפת. צילום: קק
מטיילים בסמטאות צפת. צילום באדיבות מכינת תפארת גור אריה
קבוצה ראשונה, בת כ-60 חניכים, יצאה למסע בימים רביעי-חמישי, 2-3.9.2020, וקבוצה נוספת של חניכי המכינה תצא לטיול מסע פתיחת שנה מיד אחריה. הקורונה שינתה לכולנו את החיים ואנחנו מושפעים ממנה מאוד, בכל המסגרות ובחיים, אבל ממשיכים קדימה, מעדכנים מסלול ויוצאים לדרך...
בעקבות המצב, המסע אומנם פוצל לשתי קבוצות, ואף התקצר משלושה ימים ליומיים, אבל לא היה באלה כדי לפגוע ביעדי התוכנית, שכוללים, בין השאר, היכרות, גיבוש והגדרת מטרות ויעדים להמשך השנה – כמו איך הופכים את השנה הקרובה למשמעותית ומגבשים במהלכה את הנתיב להמשך. החניכים נהנו מסדנאות, טיולים וחוויות שתרמו לגיבושם וגם להעצמת השיח ביניהם. הם עלו להר מירון, טיילו בסמטאות צפת וטבלו במעיינות שבדרך.
"מדובר בתוכנית ייחודית למכינה שלנו, מסלול ערכי ומקצועי של שנתיים (י"ג-י"ד), שנותן לבחורים צעירים בתחילת חייהם הזדמנות ערכית, חינוכית ומקצועית להשתלב בצבא בתחומים מקצועיים וגם בתעשייה הישראלית אחר כך", מסביר צורי לוי, ראש המכינה.

שת"פ עם קק"ל לאורך השנה

בבית הכנסת העתיק במירון. צילום באדיבות מכינת תפארת גור אריה
בבית הכנסת העתיק במירון. צילום באדיבות מכינת תפארת גור אריה
לאורך השנה יוצאים חניכי המכינה עם קק"ל לשלושה מסעות קבועים נוספים, בהדרכה של מדריכי קק"ל שכבר מכירים את התוכנית – שנכתבה יחד עם רכזי ההדרכה של קק"ל. בנוסף לכך, בני הנוער של המכינה משתתפים בטקס השנתי של קק"ל ובני ברית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביער הקדושים.
במהלך השנה מגיעים חניכי המכינה והמדריכים לכל מרכזי השדה והיער של קק"ל, מיתיר בדרום ועד לביא בצפון, ועורכים מסעות חינוכיים שונים, סמינרים וסדנאות, ובכל מסע הם משלבים גם עבודה תורמת, כחלק מיעדי המכינה – ומכיוון שהפעם המעיין שליד מרכז השדה ציפורי היה נקי, הופנו החניכים לנקות את היער. בשל החום הכבד החניכים עבדו רק זמן קצר, אבל בחצי שעה מאומצת של עבודה תורמת לסביבה, שבה כולם הפשילו שרוולים ועבדו יחד, הם הוציאו לא מעט פסולת בעשרות שקים.
לצערנו, אתרי הטבע והנופש בישראל סבלו השנה מכך שהמטיילים הישראלים לא מקפידים מספיק על הניקיון, משאירים שקיות זבל ליד פחים מלאים או פתוחים, שאליהם מגיעים בלילה תנים ושועלים המפזרים את הזבל בשטח. זו גם הזדמנות לבקש שוב מכולם לא להשאיר זבל בשטח. אם אין פח סגור ומכוסה, אנא קחו את הזבל בתיק או ברכב והשליכו אותו במקום מסודר.