אתר קק"ל לצעירים

קיץ עם מעוף

אז מה אתם עושים בקיץ? כי חניכי מעוף מרחבי הארץ כבר היו בכנס חניכים בן שלושה ימים, שכלל המון אקשן, חברים וכיף – ואף התחייבו להמשיך את הדרך של קק"ל


שלושה ימים של חוויות. כנס מעוף במרכז שדה נס הרים

הם הגיעו מקריית ים, רמלה, לוד, מ.א חוף אשקלון, מ.א שדות נגב, מ.א מגידו, ושדרות – 180 חניכי מעוף – לכנס מעוף בן שלושה ימים במרכז השדה נס הרים של קק"ל. הנושא: "אחריות לסביבה בראי קק"ל".

אז מה היה להם שם? שלל פעילויות מתחומים שונים, סיורים, הרצאות הפעלות ופעילות חווייתית.

"פעילות משמעותית ביותר"

בתחילת הכנס יצאו התלמידים למשחקי היכרות בסיור בפארק קנדה, המשיכו לטיול במסלולי הרי יהודה וירושלים – הסטאף, נחל המערה ומערת נטיפים, ואף ביקרו ביער הקדושים, באנדרטת מגילת האש, המספרת על שואת עם ישראל ועל תקומתו.

הילדים נהנו מהרצאות בנושא אחריות לסביבה, פעילות O.D.Tאתגרית ביער, הפעלות הניידת החינוכית, ניווט ביער, וכן סיורים באתרי מורשת וטבע שקק"ל שותפה לפיתוחם.

לקינוח שלושת הימים עמוסי הפעילות יצאו החניכים לרכיבה על אופניים במפעלי קק"ל באזור יער עמינדב וחרבת סעדים, והכירו מקרוב את פעילותה הענפה של קק"ל בפיתוח ושימור יערות קק"ל, התוודעו לבעיית השרפות ויערות וההתמודדות של כבאי קק"ל עם הצתות ושרפות ביער, וכן למדו על פיתוח התיירות באזור ותרומת קק"ל לרווחת הציבור בארץ בכלל.

החניכים, שנהנו מאוד והתחברו לפעילות קק"ל, התחייבו לשמור על קשר עם הפרויקטורים במעוף ולהיות אחראים בבית ספרם לשמירה על איכות סביבה ותרומה לסביבה. הם הגדירו את היציאה לכנס הקיץ כפעילות המשמעותית ביותר שחוו עד כה והביעו שמחה על ההזדמנות להכיר חניכים מיישובים שונים בארץ. חלק מהילדים, שהגיעו מיישובי עוטף עזה, שם המתיחות גדולה בימים אלה, אמרו שהיו שמחים להישאר מספר ימים נוספים במרכז השדה נס הרים, הפסטורלי והשקט...

מה זה מעוף?

מעוף הוא אחד המיזמים החינוכיים המובילים של קק"ל – המופעל ביישובים רבים ברחבי הארץ. התלמידים בתכנית מעוף משתתפים בפעילויות רבוץ ומגוונות בתחומי פועלה של קק"ל – מורשת, גיאוגרפיה, התיישבות, ייעור, מים, נחלים ואיכות סביבה, גם בכיתה וגם בשטח – שם הם חווים, מרגישים, פועלים ותורמים לסביבה ולקהילה.