אתר קק"ל לצעירים

הפנינג מיחזור במצפה מעוף

מאת: מערכת "חלון ירוק"
29.7.2015

מי שפתח אטלס וחיפש את מצפה מעוף על המפה יכול היה להתבלבל לרגע. האמת שבכלל מדובר באירוע שיא לילדי קייטנות מתנ"ס מצפה רמון בשיתוף מעוף של קק"ל, וקראנו לו ככה כי הוא היה ממש מוצלח

פתיח
פעילות הניידת החינוכית של קק"ל במצפה רמון. צילום: קק"ל

יש קייטנות שבהן לוקחים את הקייטנים לספארי, באחרות ליום ניווט ביער או שכשוך בברכה. במצפה רמון החליטו על יום שיא חווייתי הכולל פעילויות בנושאי ארץ ישראל ואקולוגיה. ביום ראשון, 19.7.2015, יצאו 240 ילדי קייטנות מתנ"ס מצפה רמון בשיתוף עם תכנית מעוף של קק"ל ליום הפנינג גדוש בערכים והנאה.

רועי מרציאנו, רכז מעוף של קק"ל במצפה רמון, מספר על היוזמה המשותפת: "לפני כחודש וחצי חזרה תכנית מעוף לפעול במצפה רמון. פעילות הפתיחה של התכנית נבנתה בשיתוף פעולה מלא עם מתנ"ס רמון והתקיים הפנינג בנושאי מיחזור, קיימות, ידיעת הארץ וחשיפה של הילדים לתחומי העשייה של קק"ל".

ביום זה השתתפו 240 ילדים מגיל הגן ועד כיתות ו' בליווי הצוות החינוכי והמד"צים. רותי ביטון, מנהלת יחידת הנוער במצפה רמון, מסכמת: "הילדים נהנו מאוד מהעושר התוכני, גם לימודים וגם חוויה, זו העשרה מאוד מיוחדת עם יכולת מצוינת לשלב בין השניים".

הורה ילדים

הורה ילדים
תחנת הפעלה של מדריכי קק"ל. צילום: קק"ל

יום השיא כלל פעילות של הניידת החינוכית של קק"ל, תחנות הפעלה, משחק והעשרה שהפעילו מדריכי קק"ל. בנוסף, מדריכי המתנ"ס ערכו פעילות ערכית בנושא מיחזור ובסופו של יום חווייתי התכנסו הילדים לפעילות מוזיקלית עם שירי ארץ ישראל.

אם חשבתם שצעדי ההורה שמורים רק למבוגרים – טעות בידיכם, כפי שפרג'ון מספר על הפעילות הייחודית: "הכנתי פעילות חברתית עם מוזיקה ותנועה והילדים השתוללו ונהנו. למשל, הם עשו פסל אנושי ודיברו על זה, השתתפו בחידון אישים בארץ ישראל, הסתדרו לפי ראשי התיבות של המילה קק"ל, יצאו לריקודי רכבות, רקדו לצלילי שירי ארץ ישראל משנות ה-60 ושמעו מוזיקה אחרת ממה שהם רגילים כיום".

אין ספק שזו רק תחילתה של ידידות מופלאה בין קק"ל למצפה רמון, וכבר השנה תיכנסנה לפעולה כיתות המנהיגות הצעירה בבית הספר רמון ובבית הספר התורני סביבתי. רועי מרציאנו מסכם את הפעילות המוצלחת: "אני סמוך ובטוח שנוכל לתרום רבות בתהליך שאנו בונים יחד עם מועצת מצפה רמון בכל הנוגע לחינוך סביבתי-ציוני וערכי. אני רוצה לומר שזוהי רק יריית הפתיחה לתחילתה של שנת פעילות מאתגרת וברוכה, וכל זאת לא היה נעשה ללא שיתוף הפעולה של קק"ל עם מחלקת החינוך של מצפה רמון".