אתר קק"ל לצעירים

אודיסאוס של ילדי הדרום

20.7.2015

ילדי הדרום מבלים: כ-900 ילדים מהדרום הגיעו השבוע לצפות בהצגה "מסעות אודיסאוס" של תיאטרון גשר – וזכו להיפגש עם כותב ההצגה ועם השחקנים

אודיסאוס של ילדי הדרום
בסוף ההצגה הילדים שוחחו עם השחקנים. צילום: טלי ברוידא ומריה בורדך
מאות ילדים תושבי הדרום, מכיתות א'-ה', המשתתפים בתכניות "מעוף" ו"אצי"ל" של קק"ל, הגיעו השבוע, ב-12.7.2015, לצפות בהצגה "מסעות אודיסאוס" בתיאטרון גשר. הילדים הגיעו משלל יישובים בדרום: המועצה האזורית אשכול, מועצה אזורית מרחבים, אופקים, שדרות, אשקלון ואשדוד ובני עייש, ואליהם הצטרפו גם ילדים מרמלה, לוד ואפרת. בתום ההצגה נפגשו הילדים עם כותב המחזה, רועי חן, ועם שחקני ההצגה: גלעד קלטר, נטע שפיגלמן והילד נעם פרנק.

האירוע התקיים במסגרת פעילות משותפת של חטיבת החינוך בקק"ל ותיאטרון גשר, המזמינה במהלך השנה ילדים ובני נוער מהפריפריה לצפות בהצגות נבחרות של התיאטרון, להשתתף במפגשים עם השחקנים והיוצרים, ולדון בהם על תיאטרון ועל הנושאים העולים באותן הצגות. שיתוף הפעולה נחשב להצלחה גדולה וצפוי להמשיך גם בשנה הבאה.

לכבוד יום חגיגי זה התיאטרון "הולבש" ועוצב כולו בדגלי קק"ל ובתמונות רבות ויפות המייצגות את פועלה של קק"ל בכל התחומים. כמו כן, במבואת התיאטרון הוקרנו סרטוני קק"ל.
 
איציק ארביב, מנהל הפרויקט מטעם קק"ל: "המטרה של הפרויקט היא להעלות את המודעות והידע בנושאי תרבות ותיאטרון לילדים, שחלקם לא היו אף פעם בתל אביב. אין מראה מרגש יותר מאולם מלא בילדים בכל טווח הגילים, שמתרגשים מתיאטרון".
באירוע החגיגי השתתפו גם מנכ"לית התיאטרון, לנה קריינדלין, ויו"ר גשר, עו"ד אלי זהר, וכן אבי מוסן מקק"ל ומנהל הפרויקט איציק ארביב.

לא רק לילדים
לפני כחודשיים ב-19.5.2015, הגיעו כ-200 עולים משדרות ומאשקלון לתיאטרון גשר, וצפו בהצגה "הכפר", זוכת פרס שרת התרבות והספורט בתחום הציונות לשנת 2014.
כמו כן, ההצגה משולבת עם מספר השתלמויות מורים אשר הגיעו (וימשיכו להגיע) לחוות את הרעיון של הצגה איכותית בתיאטרון בסוף יום ההשתלמות. בנוסף, צפו מורים מיישובים בפריפריה, בתאריך 21.5.2015 בהצגה "הנפש הטובה מסצ'ואן".