אתר קק"ל לצעירים

"מעורר השראה": שר המדע בבית קק"ל

30.8.2020

שר המדע והטכנולוגיה סייר בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל, שוחח עם התלמידים, והתרשם מהחזון והתרומה המשמעותית של המקום להצלחתם בלימודים

כתבה
נפגש עם תלמידים ושמע על התרומה המשמעותית של המקום. שר המדע עם תלמידים בבית קק"ל. צילום: מערך ההסברה, קק"ל
"מקום מעורר השראה", כך סיכם שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי את הסיור שערך בשבוע החולף בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל. "באמצע החופש הגדול מגיעים לכאן תלמידים מרצונם כדי ללמוד סייבר, לעשות האקתון ולשמוע על לימודים באוניברסיטת תל אביב. זה אומר הרבה על המקום הזה", אמר, והוסיף: "אני מצדיע לקק"ל ולעומד בראשה דניאל עטר. מרשים מאוד ובהחלט יש מקום למשרד המדע והטכנולוגיה להתחבר לתוכנית 2040 של קק"ל".
במהלך הסיור התרשם השר מהחזון שמייצג בית קק"ל למצוינות, מהעיצוב המזמין של המקום ומהתוכן הלימודי, שכולל לימודי טכנולוגיה וסייבר. השר גם נפגש עם תלמידים ושמע על התרומה המשמעותית של המקום להצלחתם בלימודים, לשאיפה למצוינות ולערכים של יזמות וקבלת אחריות.
"השר התעמק בנעשה בבית קק"ל למצוינות", סיפר אבי מוסן, אחראי בתי קק"ל למצוינות, "הוא למד על הפעילות ובשיחה עם תלמידים שאל הרבה שאלות והבין עד כמה יש צורך במקום כזה. קק"ל תשמח לשתף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה בהשקעה במשאבים לטובת בני הנוער בנוף הגליל ובכלל בגליל ובנגב כדי להעצים אותם ולהביא אותם להישגים בכל התחומים הקשורים למיומנויות המאה ה-21".