אתר קק"ל לצעירים

בדרך להיי טק מטיילים עם קק"ל

מאת: ארנון משה ונסים מגנאגי
18.4.2016

יום אביבי, השמש מחייכת, ו-40 מתלמידי טק קריירה, שלא הרימו את הראש בחודשים האחרונים מהמחברות, יוצאים ליום טיול חווייתי עם תכנית אצי"ל של קק"ל, להכיר חבל ארץ שרובם הגיעו אליו בפעם הראשונה בחייהם

ביום חמישי, 14.04.2016, השאירו 40 סטודנטים מטק קריירה בקיבוץ נחשון את הספרים והמחברות מאחור, עלו על האוטובוס הכחול ויצאו לדרך – לטיול במדבר יהודה. מורל גבוה ליווה אותם כל הדרך וגם סלפי קבוצתי – איך לא – במצפה זהר.

אף אחד לא נשאר יבש

אף אחד לא נשאר יבש
בריכות, מפלים וסטודנטים. צילום באדיבות ארנון משה ונסים מגנאגי
בחניון של עין גדי הם "תקתקו" ארוחת בוקר מדוגמת ולאחריה נכנסו לשמורת נחל דוד, טיילו במסלול הנחל, שמעו על דוד ושאול, וגם נהנו מהטבע וממראה שפני הסלע והטריסטרמיות* שפגשו. בהמשך המסלול, בבריכות הצוננות ובמפלים, אף אחד לא נשאר יבש. ארנון משה, המדריך: "החברה השתעשעו ודאגו שאף אחד לא יישאר יבש, וכל כמה דקות סטודנט אחר מצא את ראשו במים, בנים ובנות, בלי הנחות!"
אחרי הצהריים הם נהנו מזמן חופשי בחוף בוקק, רחצה וציפה בים, מעוד ארוחה ובחזרה לקיבוץ נחשון.
וארנון מסכם בהתלהבות: "הטיול היה מקסים והמטיילים עוד יותר! ב-15 השנים שאני מדריך טיולים מעולם לא נתקלתי בקבוצה כל כך איכותית וצמאת דעת כמו החניכים הנפלאים האלה".

* ציפור שיר ממשפחת הזרזיריים, הקרויה על שם הנרי בייקר טריסטראם, שחקר את החי והצומח של ארץ ישראל ואזור ים המלח.

קריירה ואהבת הארץ

קריירה ואהבת הארץ
תמונה קבוצתית בנחל. צילום באדיבות ארנון משה ונסים מגנאגי
טק קריירה הוא מרכז הכשרה טכנולוגי שבו לומדים צעירים וצעירות יוצאי אתיופיה מגוון תחומים המכשירים אותם לעבודה בתעשיית ההייטק והמחשבים. החניכים לומדים לימודים אינטנסיביים מאוד, בתנאי פנימייה, בקיבוץ נחשון. הם נהנים ממדריכים ומורים מקצועיים מהתחום, גישה למחשבים ולמעבדות חדישות, הם בעלי מוטיבציה גבוהה ובנוסף מסייע להם המרכז טק קריירה בהשמה לאחר תקופת הלימודים.
קק"ל – במסגרת המחלקה לתכניות בפריפריה החברתית ותכנית אצי"ל, המתמחה בעבודה עם קהילות של עולים – אימצה את טק קריירה מיום הקמתה ומשתלבת בהקניית ערכים של אהבת הארץ ויצירת חיבור עם הטבע וחגי ישראל.
כל מחזור של סטודנטים משתתף בפעילות ט"ו בשבט ויום העצמאות, ולקראת פסח הפתיעה קק"ל את הצעירים בטיול למדבר יהודה.
אורי ראדה, ממנהלי התכנית: "השילוב בין הידע הטכנולוגי שאנחנו נותנים להם והידע הערכי שקרן קימת לישראל נותנת להם יוצרים לא רק בוגרים עם יכולות להשתלב בחיי הצבא וההיי טק, אלא גם בוגרים ציוניים יותר".