אתר קק"ל לצעירים

עולים לירושלים ולגליל

חלק עלו למצוות, חלק עלו לגליל וכולם ילדים שעשו עלייה לישראל. שני פרויקטים חינוכיים של קק"ל מלווים את הנוער העולה בצעדיו הראשונים החשובים בארץ

170 בני מצווה אצילי"ם

170 בני מצווה אצילי"ם
מהגולה לעיר הקודש
במהלך חופשת הפסח האחרונה, ביום 31.3.15, חגגו 170 ילדי עולים עם בני משפחותיהם, בשיתוף עם תכנית אצי"ל של קק"ל, יום שכולו מוקדש לבני המצווה. היום המיוחד התרחש בעיר הבירה ירושלים, וכלל ביקור במוזיאון הרצל, תצפית מארמון הנציב והליכה ממשכנות שאננים לרובע היהודי.
 
גולת הכותרת של יום חגיגי זה הייתה ביקור בבית הכנסת החורבה, שם קיבלו את העולים מדריכי קק"ל, שהובילו אותם לכותל. היום הסתיים בטקס מרשים בתיאטרון התקומה ברובע היהודי. אלכס ויזניץ, סגן ראש עיריית אשקלון, שהתלווה ליום מרגש זה, שיבח את הקשר שבין קק"ל לעולים החדשים וסיכם את היום מעל הבמה: "קק"ל ביום הזה יצרה את היום המשמעותי ביותר לעולים  מאז עלייתם ארצה".

540 בני נוער נעלים

540 בני נוער נעלים
נוער נעל"ה בראש הנקרה
במסגרת פרויקט נעל"ה – נוער עולה לפני הורים, 540 חניכים מכיתות ט'-י' יצאו בחופשת הפסח לטיול דו יומי בגליל המערבי. הטיול עסק בשמירת הטבע, היסטוריה ומורשת. כדי לחזק את הקשר שבין האדם לסביבה ולחדד את ערך השמירה על כדור הארץ, ביום הראשון הפשילו החניכים שרוולים וניקו שבילים ואתרים במסגרת המסלולים בנחל כזיב ובמערת הקשת. ביום השני ביקרה הקבוצה בעכו ובראש הנקרה. את הטיול ליוו מדריכי קק"ל, שהדריכו את המשתתפים בחמש שפות שונות, ובזכות ההצלחה הכבירה, מעתה ידריכו מדריכי קק"ל את כל פעילויות נעל"ה.