אתר קק"ל לצעירים

בואו נשמור על קשר

הופכים דף


הוא יכול לגרום לזיהום כאשר הוא מושלך לפסולת ונשרף ולשם הכנתו משתמשים בעץ והרבה מים. פעם היינו תלויים בו מאוד, היום התלות שלנו בו הולכת וקטנה: הנייר. קבלו מספר עצות להפחתת השימוש בנייר ולהפחתת הזיהום שנוצר בתהליך הייצור שלו ובתהליך ההשמדה שלו

הייתה תקופה שבה היינו מאוד תלויים בנייר: תקשורת בין מקומות רחוקים נעשתה בעזרת הדואר, היינו כותבים דברים על נייר כדי לא לשכוח אותם, וכמובן – קראנו ספרים ועיתונים שמודפסים על נייר. היום, חלק גדול מהדברים האלה נעשים יותר ויותר מיותרים.

איך מפחיתים את השימוש בנייר?
  1. דואר: אפשר לשלוח דרך האינטרנט, והוא גם מגיע מהר יותר ממכתב שנשלח בדואר רגיל. 
  2. תזכורות: ותרו על הנייר ורשמו אותן במחשב ובטלפון הנייד. 
  3. ותרו על כלי האוכל החד פעמיים ומטליות הנייר.
  4. ארזו את הסנדוויץ' לבית הספר בקופסה רב פעמית.
  5. עומדים להדפיס מסמך? בררו קודם האם האדם שאנחנו מדפיסים עבורו יכול לקבל אותו גם בתור קובץ במחשב במקום בגרסה מודפסת. זה נכון בייחוד לגבי מורים שמבקשים מכם להגיש עבודות: הסבירו להם למה הגשה של קובץ דיגיטלי עדיפה, סביר מאוד שהם ישמחו לשתף איתכם פעולה בנושא. 
  6. ספרים ועיתונים: לא, לא צריך להפסיק לקרוא, אבל אפשר לברר אם יש להם גרסאות דיגיטליות. 
  7. ואם ממש, אבל ממש חייבים לרשום הודעה על פתק – אל תזרקו את הפתק לפח מיד אחר כך, אפשר להשתמש בו שוב כדי לכתוב הודעות נוספות. 
  8. ואם ממש חייבים להשתמש בנייר 2: השתמשו בנייר ממוחזר. נייר משומש שנאסף, ממוין, מרוסק ומנוקה והופך לחומר גלם לנייר חדש.
  9. ואם ממש חייבים להשתמש בנייר 3: השתמשתם? אספו את כל הנייר/קרטון/אריזות שאתם כבר לא צריכים וזרקו אותם לפחי מיחזור הנייר. כך, בפעולה קלה ופשוטה – הפרדת פסולת נייר והעברתה לפחי המיחזור, אתם יכולים לתרום לצמצום נפח הפסולת המועבר להטמנה, לצמצום כריתת העצים, לחיסכון במים ובאנרגיה והפחתה בזיהום הסביבה.

בתמונה: לא זורקים, ממחזרים! צילום: SXC

 

יש לכם עוד טיפים? מצוין, שלחו אלינו ואנו נדאג לפרסם, למייל: greenwin@kkl.org.il