אתר קק"ל לצעירים

ילדי אוסטרליה תומכים בילדי הדרום

27.6.2021

ילדי אוסטרליה החליטו לשמח את ילדי הדרום בישראל, והכינו עבורם כ-1,000 מכתבי עידוד ותמיכה וגם המון הפתעות ומתנות משמחות

ילדים עם מכתבים בידיהם
ילדי אוסטרליה עם המכתבים שכתבו לילדי הדרום. צילום: יגאל ניסל, קק"ל
עם תחילת מבצע שומר החומות ביקש יגאל ניסל, שליח קק"ל אוסטרליה, לשמח את ילדי הדרום בעזרת חיבוק שיגיע מהקהילה באוסטרליה. הוא הגיע אל בתי הספר היסודיים באוסטרליה – מצדה, מוריה, עמנואל, כתר תורה והר סיני – וסיפר לילדים על המבצע בישראל ועל הילדים הרבים, בני גילם, בכיתות ג'-ו', שנמצאים במקלטים ולא הולכים לבית ספר. התלמידים האוסטרליים, שמחוברים מאוד לישראל, הרימו מיד את הכפפה והחליטו לחזק את ילדי הדרום ולהכין מחווה שתראה להם עד כמה ילדי אוסטרליה דואגים להם וחושבים עליהם.
הם הכינו כ-1,000 מכתבים של איחולים – שבהם שילוב של משפטים בעברית ובאנגלית וציורים (ראו למטה) – וצירפו שפע הפתעות ומתנות משמחות. הכול נארז בעשרות ארגזים, שיגיעו לישראל ויחולקו למאות תלמידים בבית הספר אלונים בשער הנגב, שאומץ זה מכבר על ידי קק"ל אוסטרליה, ובבתי ספר בשדרות.
שלומציון כהן, מנהלת בית הספר אלונים בשער הנגב, שהתרגשה מהמחווה, אמרה כי "תשומת הלב המיוחדת הזו מעודדת ומחזקת את הילדים".

המכתבים התקבלו בהתרגשות

ילדה אוחזת מכתב
אחת מילדות הדרום והמכתב שקיבלה. צילום: יגאל ניסל, קק"ל

ביום שני, 21 ביוני, המכתבים הגיעו. נציגי קק"ל שר-שלום ג'רבי ודובי פריצקי, לצד ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, חילקו מאות מכתבים לתלמידים בבית ספר אלונים בשער הנגב.

המכתבים חולקו בכיתה הפתוחה שנתרמה בעבר על ידי קק"ל אוסטרליה, וכשנמסרו כרטיסי הברכה תלמידי בית הספר והמנהלת שלומציון כהן, לא יכלו לעצור את ההתרגשות והדמעות.

ניר  בת ה-11 קיבלה מכתב מזואי, בת גילה, מבית הספר מוריה בסידני. זואי סיפרה לניר על עצמה ועל התחביבים שלה, וכתבה שהיא מאחלת לתושבי הדרום שהשלום יגיע בקרוב, ומקווה שהן ייפגשו.

ביום רביעי, 23 ביוני, חולקו מאות מכתבים גם לתלמידים בבית הספר המדעי תורני שדרות. את המכתבים חילקו נציגי קק"ל שר-שלום ג'רבי ודובי פריצקי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי. הם פגשו גם את מנהלת בית הספר, דינה הורי, אשר הודתה לכולם על המכתבים הנפלאים והמילים המרגשות של התלמידים האוסטרלים.