אתר קק"ל לצעירים

יצא לדרך! פרויקט קק"ל למען הקהילה

3.4.2019

במשך שבועיים אלפי מתנדבים, יחד עם עובדי קק"ל, ישפצו וישדרגו מוסדות שונים בעשרות רשויות ברחבי הארץ. יו"ר קק"ל: קק"ל החליטה השנה לרכז מאמץ ולהוביל פעילות משמעותית ותורמת, שתשפיע באופן מהותי לטובה על קהילות רבות ברחבי הארץ"

כ-6,500 מתנדבים הצטרפו לעובדי קק"ל ויחד הם כבר פועלים במקומות שונים בארץ במסגרת פרויקט "קק"ל למען הקהילה". הפרויקט, שיתפרס על פני השבועיים הראשונים של חודש אפריל 2019, כולל 148 מיזמים ב-61 רשויות ברחבי הארץ, שבמסגרתם ישופצו וישודרגו מוסדות שונים המיועדים לניצולי שואה, לעולים חדשים, לבעלי מוגבלויות ולבעלי צרכים מיוחדים. עוד ישופצו מועדוני קשישים, גינות קהילתיות, גני ילדים, מרכזים לנוער בסיכון, חוות אקולוגיות, מקלטים לילדי רווחה, אולפני עברית, מבני תנועות נוער ועוד.
פעולות ההתנדבות, שמטרתן לשפר ולשדרג את מבני הפעילות של אוכלוסיות שונות, ובכך לאפשר להן רווחה ופעילות פנאי קהילתית לאורך כל השנה, כוללות בין היתר צביעה חיצונית של המבנים, טיפוח הגינות החיצוניות, כולל שתילת דשא סינתטי, שתילת פרחים, הצבת אדניות נוי קבועות, הקמת פינות ישיבה, ספסלים וריהוט חוץ, בניית גדרות חדשות, התקנת מערכות השקיה אוטומטיות ועוד.
בנוסף לכך, במהלך השבועיים האלו קק"ל מארגנת סיורים מיוחדים באתריה לניצולי שואה, ואף מקיימת אירועים מיוחדים לטובת אוכלוסיות נזקקות ברחבי הארץ. במסגרת הפרויקט תקדם קק"ל גם מיזמים שונים לטובת קהילת עולי אתיופיה ברחבי הארץ.
פעילות ההתנדבות, שמטרתה לשפר ולשדרג את מבני הפעילות של אוכלוסיות שונות, ובכך לאפשר להן רווחה ופעילות פנאי קהילתית לאורך כל השנה, כוללות בין היתר צביעה חיצונית של המבנים, טיפוח הגינות החיצוניות כולל שתילת דשא סינטטי, שתילות פרחים, הצבת אדניות נוי קבועות, הקמת פינות ישיבה, ספסלים וריהוט חוץ, בניית גדרות חדשים, התקנת מערכות השקיה אוטומטיות ועוד.

המתנדבים: מכלל החברה הישראלית

עובדי קק
עובדי קק"ל בעבודות השיפוץ. צילום: מערך ההסברה של קק"ל
המתנדבים שיבצעו את הפרויקטים מייצגים את כלל החברה הישראלית, ונמנים עמם נציגי הרשויות המקומיות שבהן מתקיימים הפרויקטים, ארגוני מתנדבים, חניכי מכינות קדם צבאיות, חניכי תנועות וארגוני הנוער ומשתתפי חוגי הסיירות של קק"ל. בכל הפעילויות ילוו את המתנדבים עובדי קק"ל מהמטה והשטח, וכן חברי דירקטוריון והנהלת קק"ל.
ביום רביעי 3.4.2019 הגיע יו"ר קק״ל, דניאל עטר, לביקור בשדרות, ויחד עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, יצא לסייע בפרויקט שיפור התשתיות והנראות של קשישים תושבי העיר. הפעילות בוצעה יחד עם חניכי מכינת נחשון משדרות, חניכי תנועת בני עקיבא מהעיר ועובדי קק"ל נוספים.
"קרן קימת לישראל רואה בתרומה לקהילה ערך עליון, והחליטה השנה לרכז מאמץ ולהוביל פעילות משמעותית ותורמת, שתשפיע באופן מהותי לטובה על קהילות רבות, בכל רחבי הארץ לאורך זמן", אמר עטר. "קק״ל מקדמת את החזון הציוני בכל פעולותיה, קידום אורך חיים קהילתי למען התושבים הוא זכות וכבוד רב. אין סיבה שהקהילות בפריפריה לא יזכו לרמת שירותים ותשתיות גבוהה ומוקפדת, מה שיקל על קידום וקיום פעילויות הוואי ופנאי לכולם".