אתר קק"ל לצעירים

שופץ: בית הקשיש בשדרות

מאת: כנרת ישורון
7.4.2019

חניכי מכינת נחשון, חניכי בני עקיבא ותלמידי תיכון אמי"ת שילבו כוחות וביחד שיפצו את בית הקשיש בשדרות. "חשוב לעזור לקשישים כי הם השורשים שלנו"

שמחו להיות שם ולעזור
שמחו להיות שם ולעזור
במסגרת פרויקט "קק"ל למען הקהילה" זכו גם קשישי שדרות לשדרוג אמיתי. ביום רביעי, 3.4.2019, הגיעו חניכי מכינת נחשון שדרות, יחד עם חניכי תנועת הנוער בני עקיבא ותלמידי תיכון אמי"ת למבנה בית הקשיש בעיר, שאליו מגיעים מדי בוקר כ-120 קשישים לפעילויות שונות. המקום היה מוזנח מאוד – הקירות היו מקולפים ועבשים, והחניכים החרוצים הפשילו שרוולים והחלו במלאכת השיפוץ והשדרוג של המקום – מבחוץ ומבפנים.
העבודה החלה בשעה 9:00 בבוקר, וכללה את ניקיון החצר, צביעת המבנה מבחוץ, ניכוש עשבים, הרמת לכלוך, ובתוך המבנה בוצעו גם עבודות תיקונים שונות, נצבעו קירות, ובתוך כך גם החצר הפנימית וגם הדק שבמקום זכה להתחדש בצבע.
הקשישים שמחו מאוד וחלקם אף שיתפו פעולה עם החניכים והתלמידים. למקום הגיעו גם יו"ר קק"ל, דני עטר, וראש העירייה אלון דוידי, שנהנו לצפות בעשייה. לסיום קיבלו הקשישים הנרגשים מתנה: שולחן קק"ל נגיש.
דור, שהתנדב בעבודות בבית הקשיש, סיפר: "שמחתי מאוד לעזור ולסייע ככל האפשר. חשוב לעזור לקשישים כי הם השורשים שלנו". "אני הרגשתי סיפוק משמעותי", הוסיף ליאב, "כאילו אני נותן לסבא וסבתא שלי".