אתר קק"ל לצעירים

קק"ל למען הקהילה בלוד

מאת: מערכת חלון ירוק
8.4.2019

במסגרת פרויקט "קק"ל למען הקהילה" שופצו השבוע מבנים בעיר לוד והוקמה פינה קהילתית. יו"ק קק"ל, שהצטרף לפעילות, אמר: "קידום אורך חיים קהילתי למען התושבים הוא זכות וכבוד רב"

יו
יו"ר קק"ל דני עטר עם המתנדבים בלוד. צילום: חיים ורסנו, ארכיון הצילומים של קק"ל
כ-400 מתנדבים בעיר לוד השתתפו השבוע בפרויקטים שונים בעיר במסגרת "קק"ל למען הקהילה". המתנדבים, שגויסו על ידי כפר הסטודנטים בעיר, בהובלת מכינת מעוז וכפרי הסטודנטים של בני עקיבא, וכן מתנדבים ערבים מהעיר, הקימו פינה קהילתית בשכונת רמת אשכול, שפרו את חזות בתי קשישים מהקהילה האתיופית ואת חזותם של מבנים שונים ברחוב.
ביום חמישי, 4.4.2019, הצטרף אל המתנדבים גם יו"ר קק"ל דניאל עטר שהגיע לביקור בלוד, ויחד עם ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו, שינס מותניים והצטרף לעבודות בפרויקט הקמת הפינה הקהילתית ברמת אשכול. "קרן קימת לישראל רואה בתרומה לקהילה ערך עליון, והחליטה השנה לרכז מאמץ ולהוביל פעילות משמעותית ותורמת, שתשפיע באופן מהותי לטובה על קהילות רבות, בכל רחבי הארץ לאורך זמן", אמר עטר, והוסיף: "קק"ל מקדמת את החזון הציוני בכל פעולותיה, קידום אורך חיים קהילתי למען התושבים הוא זכות וכבוד רב. אין סיבה שהקהילות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית לא יזכו לרמת שירותים ותשתיות גבוהה ומוקפדת, מה שיקל על קידום וקיום פעילויות הוואי ופנאי לכולם".

מהו פרויקט קק"ל למען הקהילה?

יו
צובע קירות. יו"ר קק"ל. צילום: חיים ורסנו, ארכיון הצילומים של קק"ל
קק"ל למען הקהילה הוא פרויקט ארצי נרחב של קק"ל שמתבצע ב-61 רשויות ברחבי הארץ במהלך השבועיים הראשונים של חודש אפריל 2019. הפרויקט כולל שיפוץ ושדרוג הנראות החיצונית של מוסדות שונים המיועדים לניצולי שואה, מועדוני קשישים, מוסדות לבעלי מוגבלויות, לעולים חדשים, גינות קהילתיות, גני ילדים לבעלי צרכים מיוחדים מרכזי נוער בסיכון, חוות אקולוגיות, מקלטים ילדי רווחה, אולפני עברית, מבני תנועות נוער ועוד. בסך הכל מדובר בפעילות שיא הכוללת 148 מיזמים, בהשתתפות כ-6,500 מתנדבים לצד עובדי קק"ל בכל הארץ.
בנוסף לכך, במהלך השבועיים הללו קק"ל מארגנת סיורים מיוחדים באתריה לניצולי שואה,  ואירועים מיוחדים לטובת אוכלוסיות נזקקות ברחבי הארץ. במסגרת הפרויקט קק"ל גם תקדם מיזמים שונים לטובת קהילת עולי אתיופיה ברחבי הארץ.