אתר קק"ל לצעירים

מתיחת פנים לבית הקשיש בקרית שמונה

30.4.2019

גם בית הקשיש בקריית שמונה זכה להתחדש במסגרת פרויקט "קק"ל עם הקהילה". אבל המרוויחים הגדולים של היום היו בני הנוער שהגיעו למקום בהתנדבות, ונהנו מיום של עבודה תורמת לצד הקשישים המאושרים, שמצדם הפשילו שרוולים והצטרפו לנערים והנערות

מחזה מרגש נגלה לעיני כל מי שעבר ליד בית הקשיש בקריית שמונה ביום שני, 8.4.2019: עשרות נערים ונערות בגילי 16-14, יחד עם הקשישים באי המקום, פשטו על החצר ובצוותא צבעו אותה והכינו תשתית לגינה. "הפעילות בבית הקשיש העניקה לנו סיפוק אדיר", סיפרה הודיה, קומונרית תנועת בני עקיבא בעיר, "זכינו לשמוע סיפורים מהעבר ולהוקיר לקשישים תודה על כל מה שעשו למעננו. מעבר לחיבור של בני הנוער עם הקשישים, רצינו לחדש את המקום וליצור תחושה טובה לקראת פסח".

מתיחת פנים למועדון

עסוקים בשדרוג המועדון. צילום: באדיבות אסף חסד
עסוקים בשדרוג המועדון. צילום: באדיבות אסף חסד

המועדון הוא מקום מפגש ובילוי לוותיקי העיר לאורך השבוע, והוא מקיים פעילויות חברתיות. עשרות קשישים מגיעים אליו בכל יום משעות הבוקר ועד שעות אחר הצוהריים. צוות המקום משקיע מאמצים רבים בתפעול המועדון ובקיום פעילויות תוכן והעשרה לקשישים. המבנה החיצוני היה זקוק למתיחת פנים קלה כתוצאה מבלאי ארוך שנים.

הפעילות החלה בשעות הבוקר עם הגעתם של חניכי בני עקיבא למקום. הנערים והנערות החלו בצביעה חיצונית של חצר המועדון במטרה לשפר את הנראות שלה. לקראת הצוהריים הגיעו חניכי תנועת צמרת בשדה, שהמשיכו בצביעה והחלו בהכנות להקמת גינה לבאי המועדון.

"הגענו לבית הקשיש שני ש"שנים בליווי 12 חניכים בתנועת צמרת מכיתות י', כשכולנו מלאי מרץ", שיתף ניצן, מדריך בתנועת צמרת בשדה. "ריגש אותי מאוד לראות את החניכים נכונים לעזור, לעבוד קשה ולתת מעצמם עבור מטרה שכולנו ראינו בה חשיבות רבה. באופן אישי שמחתי שזכינו לתרום ולפעול עבור העיר שלנו ולבוא ולממש את הערכים שאנו מדברים עליהם בפעולות. בסופו של דבר החניכים יצאו בתחושה טובה, בהרגשה שהם עשו מעשה חשוב, ואני בטוח שהחוויה החיובית הזו תלווה אותם לאורך זמן ותעודד אותם להמשיך ולתרום לעיר".

עובדים ביחד

כאן יש עבודת צוות. קשישים ובני נוער ביחד. צילום: באדיבות אסף חסד
כאן יש עבודת צוות. קשישים ובני נוער ביחד. צילום: באדיבות אסף חסד

בסופו של יום הנראות החיצונית של המוסד השתפרה מאוד, אבל שדרוג המקום לא היה הדבר היחידי שקרה שם  היום הזה היה מוצלח מאוד עבור הקשישים, בני הנוער והמועדון. מעבר לשדרוג ברמת הנראות של המקום היה מרגש לראות את צעירי העיר וותיקיה עובדים יחדיו ונהנים מהעשייה המבורכת. ונכונה להם פגישה נוספת כשהצעירים יגיעו ליום עבודה נוסף כדי לסיים את הצביעה החיצונית ולהשלים את הגינה.

"כיוזם ההתנדבות חשתי סיפוק גדול מההירתמות של כל השותפים בתהליך ההכנה ולאורך כל היום", סיכם אסף חסד, רכז חינוך סביבתי בעירייה. "עבורי זאת הזדמנות לשמח את ותיקי העיר ולשפר, ולו במעט, את הסביבה היומיומית שלהם. אני רואה חשיבות גדולה בהתנדבות של בני נוער, בעיקר עם אוכלוסייה מבוגרת, ולדעתי זוהי למידה חשובה לא פחות מהנלמד בבתי הספר. הייתה למחלקה לאיכות הסביבה הזכות להוביל את יום ההתנדבות בבית הקשיש, והמלאכה לא תמה".