אתר קק"ל לצעירים

שודרג: פארק לילי שרון בעכו

מאת: קרן גאון מזוז
14.4.2019

בני נוער יהודים, ערבים, חילונים ודתיים הגיעו לתרום יחד לקהילה בעכו, ושידרגו את מתקני פארק לילי שרון בעיר. "ההרגשה להחזיר חזרה לפארק הייתה נהדרת"

צובעים את הפחים. צילום באדיבות קרן גאון מזוז
גם את הפחים צריך לצבוע. צילום באדיבות קרן גאון מזוז
כ-50 מתנדבים – חניכי שנת שירות של מרכז מעשה, יחד עם חניכי "דורוב" של השירות הלאומי בעכו מהמגזר הערבי, תלמידי כיתה י' מבית הספר אורט דרסקי ועובדי אגף שפ"ע בעיר שיפור פני העיר – יצאו ביום חמישי, 4.4.2019, לצבוע את המתקנים בפארק לילי שרון בעכו.
"לכבוד יום המעשים הטובים הזמינו את הקומונה שלנו (מרכז מעשה בעכו)", מספרת יעל הקומונרית, "להצטרף לפעילות משותפת של ניקיון וחידוש הנראות של פארק לילי שרון. בתור חברי קומונה שגרים בעיר בשנה הנוכחית, יוצא לנו לבקר בפארק מדי פעם, וההרגשה להחזיר בחזרה לפארק הייתה נהדרת. לדעת שאחרי הניקיון שלנו הפארק נראה יותר טוב ויותר נקי, זה מספק ביותר בשבילנו".
פארק לילי שרון הוקם בסיוע קק"ל צרפת, ויש בו שבילי הליכה, שבילי אופניים, מתקני שעשועים לילדים, אזורי פיקניק, ברזיות ופינות ישיבה. אין ספק שחידוש המתקנים תרם מאוד ליופיו, ועכשיו הוא נראה נקי וחדש ונהנה משולחנות קק"ל חדשים.
לצד תושבי המקום ששהו באותו היום בפארק ונהנו מאוד לראות את העשייה של בני הנוער למען העיר, ניכר היה כי המנדבים עצמם חשים סיפוק רב מהעשייה ומרוצים מהתוצר הסופי. בין כולם נוצר חיבור מיוחד ואף נרקמו קשרי חברות. עם תום הפעילות אמרו בני הנוער שהתרגשו מאוד מהעשייה ומהתוצר הסופי, וכי הם מאוד רוצים להתנדב ולהגיע שוב לפעילויות מסוג זה. "בעקבות היום הזה, עלה בנו הרעיון לעשות יום ניקיון מרוכז שכזה במקומות אחרים", מוסיפה יעל מקומונת מעשה, "מי ייתן וכל הארץ תראה כמו הפארק אחרי יום המעשים הטובים של שנה זו".