אתר קק"ל לצעירים

חידון קהוט בנושא מים

חידון קהוט מאפשר להפעיל קבוצות גדולות של משתתפים בחידונים או סקרים המבוססים על שאלות סגורות, ומתאים להעשרת ההדרכה להפעילות לקראת החג. לפניכם חידון בנושא מים המתאים למשחק משותף עם חברים, משפחה או כל קבוצה שתבחרו

פתיח
מאגר בית זית. צילום: פלאש 90, ארכיון הצילומים של קק"ל

ברוכים הבאים לחידון קהוט בנושא מים. אנחנו מזמינים אתכם לשחק יחד, כל הכיתה או כל הקבוצה, ולבדוק מה אתם יודעים על מאגרי מים, התפלה, שמירה על מקורות המים ואפילו צחצוח שיניים...

צאו לדרך ותיהנו מחידון מיוחד המבוסס על טכנולוגיית הרשת של Kahoot, המשלבת שיתוף, הנאה, תחרות וידע תוך שימוש בטלפונים חכמים וטאבלטים.

יודעים איך לשחק ורוצים להתחיל? היכנסו והתחילו לשחק
בחידון המים של קק"ל במערכת קהוט.

זקוקים למידע נוסף והסברים? הישארו איתנו...

מה זה חידון Kahoot?

קהוט הוא כלי שבעזרתו אפשר להפעיל קבוצות של משתתפים (תלמידים, מודרכים, חברים, בני משפחה ועוד), בשאלות סגורות שבהן יש לבחור את התשובה הנכונה או התשובות הנכונות.

המדריך או המפעיל צריך להרשם למערכת קהוט (זה קל ובחינם), לבחור שם משתמש וסיסמה, להקרין את החידון ולהפעיל את הקבוצה. יתר המשתתפים לא צריכים להירשם באתר. הם מתחברים למשחק על ידי הקלדת קוד משחק (PIN) שהם מקבלים מהמחשב המקרין את החידון.

על המפעיל כאמור להיות רשום במערכת קהוט. פתיחת User במערכת היא פעולה קלה, בטוחה ומהירה:
היכנסו לקישור: https://create.kahoot.it/register בחרו באופציית ההרשמה למורה, והירשמו.

איך משחקים?

השתתפות כלל השחקנים בחידון לא דורשת הרשמה, אלא רק גלישה דרך המכשיר הנייד (סמארטפון וטאבלט), הקלדת קוד החידון (PIN) והקלדת שם/כינוי לזיהוי (חשוב שהשם יהיה הולם!)

כדי להפעיל את החידון יש להשתמש במחשב או מקרן להצגת הפעילות, קרי השאלה ולצדה התשובות האפשרויות. כל אחד מהמשתתפים בוחר במכשיר הנייד שלו את התשובה הנכונה, המוצגת על ידי צורות וצבעים שונים.

לאחר המענה, או בתום הזמן, מתקבל הניקוד בהתאם לתשובות של כל אחד מהמשתתפים. אחד הדברים היפים במשחק הוא שבעת המשחק כל המשתתפים רואים את כל השחקנים שמחוברים באותו זמן וכמה מהם ענו נכונה על השאלה.

שימו לב! בחידון משולבים שירים וסרטונים קצרים, שמגוונים ומעשירים את הידע של המשתתפים. אם כלל המשתתפים עונים לשאלה לפני סיום הסרטון, הסרטון ייעצר. לפני המעבר למסך הבא אפשר ללחוץ על כפתור Show media ולהמשיך את הצפייה בסרט. לחיצה על X בפינה העליונה של הסרטון בסיומו, תסגור את הסרטון ותחזיר אתכם למקום שבו הייתם בחידון הקהוט.

לתשומת לבכם: המשחק מיועד גם לקבוצות עם מספר גדול של משתתפים, אבל לצורך הפעלתם של עשרות משתתפים בו זמנית יש להתחשב ברוחב הפס שעליו גולשים. אנחנו ממליצים לבדוק ולוודא את ההתאמות הטכנולוגיות הנדרשות מראש, בהתאם למפורט באתר של קהוט.

אתם מוזמנים להעביר את החידון הלאה ולשתף אנשים נוספים.
נשמח לקבל מכם משוב על החידון בדוא"ל: greenwin@kkl.org.il