אתר קק"ל לצעירים

זה רק נראה חו"ל

93 שנה זה לא קרה, והנה במשך שלושה ימים בדצמבר פקדה את ישראל סערת השלגים של המאה, שעד היום הותירה את עקבותיה ועוד ימים רבים לפנינו לתיקון הנזקים. קרן קימת לישראל ועובדיה נרתמו לסייע למדינה ולתושבים בימי הסערה הלבנה. כתבה על אירוע חורפי במיוחד, דצמבר 2013, סרטון וגלריית תמונות לבנה ומרהיבה

קק"ל מסייעת לתושבים במהלך סופת השלגים, דצמבר 2013

 

מחממים את הלב והאנשים

כמויות גשם נדירות לעונה כיבדו את ישראל, הכנרת הוסיפה 10 ס"מ לגובהה ובירושלים השלג הגיע עד לגובה של 70 ס"מ. מזג האוויר בישראל הושפע  משקע  חזיתי  (קפריסאי) עמוק, אוויר  קר  במיוחד  הוסע  מרוסיה  אל  מזרח  הים  התיכון, והדבר  גרם  למזג  אוויר  קר,  גשום,  סוער  ומושלג.
 
 
בימים האחרונים (12-16 בדצמבר תשע"ד) נמצאה מדינת ישראל במזג אוויר קיצוני שאין אנו מכירים: רחובות נחסמו לתנועה, עמודי חשמל נפלו ועצים רבים קרסו. אנשים רבים מצאו את עצמם יושבים בבית ללא חשמל וללא יכולת לצאת מהבית, המצב הוגדר מצב חירום וכל כוחות החילוץ וההצלה שינסו מותניים כדי לסייע לאותם אנשים לשרוד את הימים הקשים.
 
מחמם את הלב, תרתי משמע, היה לראות כיצד גופים וארגונים התעשתו ברגעי האמת ויצאו לשטח לסייע לאלפי אנשים ומשפחות שנמצאו במצוקה אמיתית, וזאת מבלי שנדרשו לכך, והודות לפעילותם הנמרצת והבלתי מתפשרת גברו על איתני הטבע. ניצחון הרוח על הרוחות, הגשמים והשלגים.

"קק"ל הצילה חיי אדם"

בין העוסקים במלאכת החילוץ הדרמטית היו צוותים של קק"ל, שסייעו במקומות המועדים בפינוי דרכים משלג ומעצים שקרסו. מפלסות השלג של קק"ל פעלו בעיקר בצפון הארץ, ביער ביריה, ובערים צפת, אריאל וירושלים. קק"ל העמידה לטובת כוחות ההצלה את רכבי השטח, ופקחי קק"ל יצאו ליערות ולפארקים לוודא כי אין רכבים ואנשים הזקוקים לסיוע.
 
ראש עיריית אריאל, אלי שבירו, מסכם את עבודתם של עובדי קק"ל שסייעו לתושבי העיר: "אני רוצה להודות לקק"ל שעשו עבורנו עבודה נהדרת וסייעו לנו מאוד בפתיחת הציר המרכזי ליישוב, ואף פתחו את הגישה לאחת השכונות שהייתה נצורה ללא חשמל יותר מ-24 שעות והיה צורך בחילוץ אזרחים שנזקקו לעזרה רפואית.
אנשי קק"ל עבדו סביב השעון, 24 שעות ביממה, בסיוע שני כלים כבדים שהביאו עמם במיוחד לכאן. ההתגייסות של אנשי קק"ל הצילה את חיי תושבים".

מבצע זקני צפת

גם בצפת התרחשה דרמה לא קטנה וצוותי החילוץ של קק"ל התייצבו לעבודה בניצוחו של יפתח הרחול, מנהל מרחב צפון בקק״ל. מפלסות השלג פתחו צירי תנועה ראשיים, אנשי קק״ל נכנסו לתוך העיר עם משאיות חילוץ, המיועדות לתנאי השטח הקשים ביותר, ובשיתוף עם עיריית צפת החלו להעביר קשישים לבתי החולים ולסייע במשימות חירום של הצלת חיים.
 
בהמשך יצא כוח של קק״ל עם כבאיות מיוחדות, בעלות עבירות שטח בתנאים קשים, ביחד עם מפלסת שלג, לאזור הר מירון, בניסיון לחלץ אוטובוס נוסעים שנתקע באזור שעות רבות. יחד עמו היו תקועים גם מספר כלי רכב פרטיים שנזקקו גם הם לעזרה. כל 50 הנוסעים חולצו בשלום.