אתר קק"ל לצעירים

ערכת פעילות: יער וייעור (הרפתקה ביער)

ערכת יער וייעור

 

יוצאים ליער עם החניכים או התלמידים? לפניכם ערכה חדשה ובה פעילויות המתאימות לשהות ביער. דרך הפעילויות ילמדו החניכים על היער ועל העצים ויתחברו אליהם.

בערכת יער וייעור שש פעילויות שונות המתאימות למגוון רחב של שכבות גיל. באמצעות הערכה תוכלו להכיר לחניכים את היער ולעודד את תחושת השייכות אליו. דרך הערכה יוכלו החניכים לפתח תחושות של מחויבות ואחריות כלפי ערכי הטבע, התרבות, הסביבה והמורשת הנקשרים ביער – הן בזמן המחנה והן בחיים הפרטיים.

כל אחת מהפעילויות בערכה היא פעילות עצמאית שאפשר להפעילה בנפרד. יחד יוצרות הפעילויות מארג עשיר, מגוון ומעניין, העוסק בנושאים רבים ועושה שימוש במתודות הדרכה שונות ומגוונות. המגוון הרחב מאפשר לכם לבחור את הפעילות המתאימה לכם ולקבוצה שלכם.

לתמונה של כל חלקי הערכה, לחצו כאן»

הדרכה בקליק: סרטון הדרכה להפעלת הערכה

ההפעלות שבערכה:

ביער כמו בבית

ביער כמו בבית

כרזה המפרטת את כללי ההתנהגות ביער באופן תמציתי ופשוט. הכללים מחולקים ל"עשה" ו"אל תעשה". הכרזה מיועדת לתלייה בתחומי המחנה, כתזכורת לכך שגם היער הוא בית זמני עבורנו, בית אהוב וחשוב, שיש לשמור עליו ועל בעלי החיים והצמחים שבו.
לכרזה לחצו כאן»

המשך...

הרפתקה ביער

הרפתקה ביער

משחק קצר, מאתגר ותחרותי, הבנוי מתשע תחנות, שבהן חידות, משימות ורמזים. במהלך המשחק עוברים החניכים דרך כל התחנות על פי סדר מוגדר ומפענחים את משפט הצופן כדי לסיים את המשחק בהצלחה.

המשך...

פתגמי עצים

פתגמי עצים

סדרה של חידות ציורים היתוליות הממחישות אמרות ופתגמים שונים הקשורים לעצים וליער. על החניכים לגלות מהם הפתגם או האמרה.

המשך...

למה עץ?

למה עץ?

פעילות בפנטומימה המעבירה לילדים בדרך יצירתית ערכים בנושאים של עצים ויער.

המשך...

דילמות ביער

דילמות ביער

פעילות עם כרטיסיות שכל אחת מהן מעלה דילמה אחרת הקשורה ביער ובקשר שבין האדם והיער. הפעילות מסייעת להבין את התפקיד והחשיבות של היער ברמה הסביבתית והתרבותית.

המשך...

הידעת? מי סביבנו ביער?

הידעת? מי סביבנו ביער?

פעילות השופכת אור על תופעות ועל נושאים נבחרים, שייתכן מאוד שתוכלו לראות ולזהות סביבכם ביער בזמן השהות במחנה. החוברת מציגה בקצרה ו"על קצה המזלג" מידע, תצלומים והמחשות בנושאים שונים.

המשך...

ליצירת קשר והזמנות לפי המרחב המתאים:

שם

תפקיד

טלפון

דואר אלקטרוני

שושי ראובני לוי מדור חינוך מרחב צפון 04-8470367 shoshir@kkl.org.il
בר שוקרון מדור חינוך מרחב מרכז 02-6583310 bars@kkl.org.il
כנרת ישורון מדור חינוך מרחב דרום 08-9986188 kinerety@kkl.org.il
מלכה ברקאי מחלקת חו"ל 02-6583530 malcab@kkl.org.il