אתר קק"ל לצעירים

מתנדבים וממתיקים את פורים

מתנדבים וממתיקים את פורים

חג הפורים יהיה השנה קצת יותר מתוק ושמח עבור משפחות רבות שמקבלות משלוחי מנות ממתנדבים – בתרומת ידידי קק"ל בשוודיה

22.2.2021

מתנדבי קק"ל מחלקים משלוחי מנות

מתנדבי קק"ל עם משלוחי המנות. צילום: מיכאל חורי, מערך ההסברה של קק"ל

 

כ-2,000 משלוחי מנות מחולקים בימים אלה, לרגל חג פורים, למשפחות רבות מיישובים שונים ברחבי הארץ, במסגרת מיזם חינוכי והתנדבותי של החטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל ברשויות שבהן פועלת תוכנית מעוף, ובמטרה להקל על המשפחות הרבות שנותרו לאחרונה ללא פרנסה או במצב כלכלי לא פשוט, לאור הסגרים שהתקיימו בצל מגפת הקורונה.

משלוחי המנות מחולקים על ידי מתנדבים שונים מהרשויות, בהם חניכי מכינות קד"צ, חניכי תנועות וארגוני נוער, חניכי חוגי סיירות, כפרי סטודנטים, חניכי פרויקט "מסע", עובדי קק"ל ועוד. את החלוקה מלווה פעילות של קק"ל - מערך הדרכה חינוכי וערכי אשר כולל בין היתר מעגלי שיח בנושא ערבות הדדית - שמטרתה להדגיש את ערך ההתנדבות בקהילה וחשיבות העזרה לחלש. המיזם התאפשר הודות לתרומה שהגיעה מידידי קק"ל בשוודיה.

"אין מתאימים יותר מימי הפורים לבטא את ערך הערבות ההדדית, המתבטאת במשלוח המנות איש לרעהו ובמתנות למעוטי יכולת דווקא מתוך שמחת הפורים", אמר שר-שלום ג'רבי, מנהל החטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל, "לכן אני מודה לידידי קק''ל בשוודיה על תרומתם לחיזוק ערכים חשובים אלו בימי המשתה והשמחה. אני כולי תקווה כי נצא במהרה מיגון לשמחה, ומהמשבר הרפואי העולמי שגרם לנזקים עצומים לקהילות ולמשפחות רבות בארץ ובעולם, לאורה ושמחה וששון ויקר''.

לכל חדשות קק"ל»