אתר קק"ל לצעירים

1,860 סלי מזון לפסח חולקו ביישובי מעוף

1,860 סלי מזון לפסח חולקו ביישובי מעוף

הפרויקט הוא חלק מפעילות חינוכית בנושא ערבות הדדית, ערך ההתנדבות והעזרה לחלש בחברה שמובילה החטיבה לחינוך ולקהילה של קק"ל

22.3.2021

המתנדבים יוצאים לחלוקה בערד. צילום: יואב לין

יוצאים לחלוקה בערד. צילום: יואב לין


 

 

ניר אלרום
"משמח ומספק לראות את התגובות מחממות
הלב". ניר אלרום, חוגי הסיירות של קק"ל.
צילום: יואב לין

מאות משפחות ביישובי מעוף ברחבי הארץ כבר קיבלו בהתרגשות את סלי המזון לפסח שמחלקת החטיבה לחינוך ולקהילה בקק"ל בשבוע שלפני פסח, בין התאריכים 21-25.3.2021. "זאת באמת עזרה גדולה, ובעיקר עושה טוב על הלב שחושבים עלינו", אמרה א' מקריית גת. חלוקת סלי המזון היא פעילות חינוכית, המתבצעת על ידי חניכי חוגי הסיירות של קק"ל ומתנדבים שונים מהרשויות, ביניהם חניכי מכינות קד"ץ, תנועות נוער, מועצות נוער. המתדבים משתתפים בהדרכה הכוללת מעגלי שיח בנושא ערבות הדדית, ערך ההתנדבות והעזרה לחלש בחברה.


נראה שבשנה זו יש למבצע קמחא דפסחא חשיבות מיוחדת. "גם בימים כתיקונם אנחנו עדים למצוקה של משפחות רבות, על אחת כמה וכמה בעקבות משבר הקורונה", הדגישה רונית זקרי, מנהלת אגף הרווחה בעיריית קריית גת. "אנחנו רוצים לשמח את המשפחות בכל יום, ובייחוד בחג הפסח. בזכות התרומה הנדיבה של קק"ל, החבילות שיונחו על שולחנן של המשפחות ישמחו אותן וימלאו את החסר". בסך הכול יחולקו 1,860 סלים עם מצרכי מזון בסיסיים ב-46 יישובים. "מאוד משמח ומספק לראות את התגובות מחממות הלב של האנשים ואת הכרת התודה שלהם", סיפר ניר אלרום, מנהל אזור דרום בחוגי הסיירות של קק"ל.


 

לא להשאיר אף אחד לבד

רונית זיקרי
"לשמח את המשפחות". רונית זקרי, מנהלת אגף הרווחה בעיריית
קריית גת. צילום: יואב לין

חננאל מגד מיחידת ההתנדבות העירונית בערד ריכז את מבצע החלוקה בעירו. "חשוב לנו שכל אחד יוכל לחגוג את החג עם המשפחה שלו, ולא להשאיר אף אחד לבד", אמר. "השנה האחרונה הביאה אנשים רבים לקשיים כלכליים, ובזכות התרומה של קק"ל ניתנה לנו הזדמנות לעזור להם".
"פסח הוא חג שמסמל משפחתיות ואת אחדות החברה הישראלית, לכן גם בחג הזה אנו פועלים כדי שכולם יוכלו לחגוג את החג כמו שצריך עם שולחן חגיגי", אמר שר-שלום ג'רבי, מנהל החטיבה ולחינוך ולקהילה בקק"ל.


"אלה ימים של ערבות הדדית, ובזכות קק"ל יכולנו לשמח הרבה משפחות נזקקות", סיכמה ורד אסף, מנהלת יחידת הנוער בעיריית ירוחם. "מלבד המצרכים, יש כאן תחושת שייכות ודאגה, וזה מחבר ומאחד בין כולנו. אין דבר מרגש יותר מלראות האור בעיניים של המשפחות ולדעת שיכולנו לעזור להן במשהו".


מבצע החלוקה התאפשר בזכות תרומה של ידידי קק"ל באיטליה ובשבדיה. "אנחנו שמחים על ההזדמנות לתרום למען קשישים ונזקקים, כדי שיוכלו לחגוג את הפסח במלואו", אמר מקס פדרמן, מנכ"ל קק"ל שבדיה. "קק"ל דואגת גם לאנשים, יחד עם הטיפול בעצים ובסביבה".


לכל חדשות קק"ל»