אתר קק"ל לצעירים

חדשנות והייטק בגליל

חדשנות והייטק בגליל

עם הפנים לעתיד: הונחה אבן הפינה לבית קק"ל צמח-כנרת ובית המדע, פארק חדשנות והייטק בגליל, כחלק מחזון ישראל 2040 של קק"ל. "שחר של יום חדש בתחום האגרוטק וההייטק הישראליים"

25.6.2020

מרכז חדשנות ומוקד ידע מרכזי בגליל
מרכז חדשנות ומוקד ידע מרכזי בגליל. הדמיה: דני שמש, חברת 3Ddesign, אדריכל גיא אורן, אורן אדריכלים

 

הקמת פארק החדשנות וההייטק "בית קק"ל צמח-כנרת" ובית המדע יצאה לדרך. אבן הפינה לפארק הונחה ב-23.6.20 בטקס חגיגי. כחלק מחזון ישראל 2040 של קק"ל, יהיה הפארק מרכז חדשנות ומוקד ידע מרכזי בגליל שיאפשר ליזמים, סטודנטים וחוקרים להתמקצע בתחומי האגרוטק, הפודטק והמים. המרכז צפוי לייצר עשרות אלפי משרות מבוססות טכנולוגיה וחדשנות לעובדי ליבה בשכר גבוה ולבני משפחותיהם, ולמשוך חברות ומשקיעים בינלאומיים שיפעלו לקידום ופיתוח האזור ויחזקו את מעמדה של מדינת ישראל כמעצמת הייטק.

בין מטרות המרכז: לטפח את 25 חברות היזמות שכבר קיימות באזור ולהפוך אותן לחברות עתירות טכנולוגיה וידע; להצמיח עשרות חברות נוספות; לעודד פתיחת שלוחות מחקר ופיתוח של חברות בינלאומיות; לספק תוכן וידע בתחומי החדשנות והיזמות לתושבי סובב הכנרת; ולבנות 20 מרכזי פיתוח חדשים לתעשייה המקומית.

"השקת בית קק"ל צמח–כנרת, כחלק מפרויקט הדגל של קק"ל 'חזון ישראל 2040', הוא צעד משמעותי נוסף בהגשמת היעד לקידום ופיתוח תחומי ההתיישבות, התעסוקה, החינוך והתשתיות בנגב ובגליל", אמר יו"ר קרן קימת לישראל, דניאל עטר. "כמי שמלווה ומוביל את הפרויקט מראשיתו, אני מתמלא בגאווה לחזות בו קורם עור וגידים ומודה לשותפותינו לדרך".


"צמצום פערים בין הפריפריה למרכז"

פארק הייטק בגליל

ייצר עשרות אלפי משרות מבוססות טכנולוגיה וחדשנות.
פארק ההייטק בגליל. הדמיה: דני שמש, חברת 3Ddesign, אדריכל גיא אורן, אורן אדריכלים 

המבנה החדש ייבנה בסטנדרט בנייה ירוקה מתקדם, יכיל ארבע קומות וישתרע על פני שטח כולל של 5,500 מ"ר: שתי הקומות הראשונות ישמשו ל"בית המדע" – מעבדות של מתקני הדגמה וניסויים בהפעלתה של המכללה האקדמית כנרת ויגשימו חזון המשלב לימוד אקדמי מחקרי עם תעשיית אגרו-טק מתקדמת, ויפעל בו מערך מעבדות עתירות ידע.

שתי הקומות העליונות של המבנה יהיו "מרכז החדשנות", שיכלול חללי עבודה משותפים, שישמשו לסדנאות מקצועיות בתחום האגרו-טק וטכנולוגיות מים מתקדמות. בנוסף לכך יופעלו במרכז בית ספר לחדשנות ויזמות, סדנאות לתעשייה המסורתית, אקסלרטור והשקעות אימקפט.


"בניית פלטפורמות לצמיחתן של חברות הזנק בפריפריה תוביל ליצירת אלפי מקומות עבודה חדשים, לעידוד הגירה של זוגות צעירים אל מחוץ לגוש דן ולצמצום הפערים הכלכליים והחברתיים בין הפריפריה למרכז", אמר יזהר שי, שר המדע והטכנולוגיה, שהשתתף בטקס הנחת אבן הפינה. נשיא המכללה האקדמית כנרת, פרופ' שמעון גפשטיין, אמר כי "'בית מדע' ומרכז החדשנות הינם שחר של יום חדש בתחום האגרוטק וההייטק הישראליים. מדובר במרחב אשר ישמש סטודנטים, הייטקיסטים, יזמים ומשקיעים, המבינים את החשיבות של תחום האגרוטק בתעשייה הישראלית והעולמית".
 

לכל חדשות קק"ל»