אתר קק"ל לצעירים

קק"ל תסייע לעוטף עזה

קק"ל תסייע לעוטף עזה

עוטף עזה הוגדר כיעד סיוע מרכזי של קק"ל ויוקצה לו סיוע נרחב. יו"ר קק"ל: "קק״ל מחויבת לעשות ככל יכולתה על מנת לחזק את תושבי האזור"

8.10.2018

דירקטוריון קק"ל. צילום: קק"ל

סיוע ליותר יישובים. דירקטוריון קק"ל בשדרות. צילום: קק"ל

בניית שבילי אופניים, בניית גני משחקים, פיתוח יערות קיימים, כולל פיתוח חניונים, דרכי נוף ושיקום יערות, פעילויות חינוך, הפגה ופנאי, הקמת בית קק״ל אזורי למצוינות בשדרות – אלה רק חלק מהפרויקטים שהוחלט בקק"ל לקדם ביישובי עוטף עזה. ההחלטה התקבלה בישיבה שקיים דירקטוריון קק"ל בשדרות ב-8.10.2018, בצל טרור העפיפונים ששוב מתגבר.

בישיבה קיבל הדירקטוריון החלטה להגדיר את אזור עוטף עזה כיעד סיוע מרכזי של קק״ל, ולאשר תוכנית סיוע רחבת היקף ורב שנתית במגוון תחומים. בנוסף החליטה קק"ל להכניס להגדרת "׳עוטף עזה" את כלל היישובים הסובלים מטרור בחודשים האחרונים, ולא רק אלו הנמצאים בטווח של 7 ק״מ מסביב לרצועה. אי לכך הסיוע יינתן לשדרות, נתיבות, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית שדות נגב, מועצה אזורית מרחבים, מועצה אזורית חוף אשקלון ומועצה אזורית שער הנגב.

יו״ר קק״ל, דניאל עטר, אמר לאחר אישור ההחלטה בדירקטוריון: ״גם בימי שגרה אחד מיעדיה המרכזיים של קק״ל הוא חיזוק הפריפריה עם דגש על הנגב והגליל. בימים אלו, שבהם תושבי עוטף עזה עומדים יומיום מול טרור העפיפונים ואיומים נוספים, קק״ל מחויבת עוד יותר לעשות ככל יכולתה על מנת לחזק את תושבי האזור".

דירקטוריון קק"ל. צילום: קק"ל

אמירה חשובה לתושבי עוטף עזה. דירקטוריון קק"ל בשדרות. צילום: קק"ל

"חיזוק מוראלי לתושבים העומדים בחזית"
"החלטת הדירקטוריון היום היא קודם כל חיזוק מעשי משמעותי לחוסנו של האזור, אבל יכולנו לקבל אותה גם בירושלים", אמר עטר. "הגעת הדירקטוריון לסיור בשטח, נועדה להיות גם חיזוק מוראלי לתושבים העומדים בחזית, ומגנים על מדינת ישראל, ולהגיד להם – כל העם עומד מאחוריכם, ולהגיד לראשי הרשויות – קק״ל גאה בדרך המיוחדת שאתם מנהלים את חיי התושבים בחודשים האחרונים. ההחלטה הזו לסייע לתושבים בשורה ארוכה של פרויקטים, מצטרפת לפעילות כוחות הכיבוי של קק״ל בחודשים האחרונים ומוכיחה שוב כי קק״ל היא זרוע הביצוע היעילה ביותר של הציונות״.

ראש עירית שדרות, אלון דוידי, אמר: ״העובדה שדירקטוריון קק״ל הגיע לבקר אצלנו, היא אמירה חשובה לתושבי עוטף עזה, ויום היסטורי עבור שדרות ומרחב הנגב כולו. הנוכחות שלכם אומרת שאתם מבינים את חשיבות האזור לא רק בימי מלחמה, אלא גם בימי שגרה, והיא עליית מדרגה חיובית במעורבות קק״ל בנגב. אתם מבינים שחשיבות העמידה אל מול הטרור היא משימה לאומית-ציונית, ולא אזורית. אתם עוזרים לנו, לראשי המועצות, להגשים את החזון – להתיישב על הקרקע, לבנות עוד בית, לאכלס עוד משפחה ולקלוט אלפי תושבים חדשים". לכל חדשות קק"ל »