אתר קק"ל לצעירים

מבעד לזכוכית: תערוכה נוסטלגית

מבעד לזכוכית: תערוכה נוסטלגית

עשר תמונות ענקיות שצולמו לפני קום המדינה על גבי לוחיות מוצגות עכשיו בתערוכה במרכז ירושלים. הציבור מוזמן להגיע, להתרשם, ואף לנסות לזהות את האנשים שבתמונה

25.10.2020


תערוכת "מבעד לזכוכית"

עשר תמונות נוסטלגיות תערוכת "מבעד לזכוכית". צילום: אסף כהן, ארכיון הצילומים של קק"ל

 

 

מתוך התערוכה
התמונות משקפות את העוסקים והעוסקות במלאכה בימי טרום הקמת המדינה.
צילום: אסף כהן, ארכיון הצילומים של קק"ל

הן צולמו על גבי זכוכית קטנה לפני קום המדינה וכעת הן זוכות להיות מוצגות בתיבות אור ענקיות במרכז העיר ירושלים – עשר תמונות נוסטלגיות המשקפות את העוסקים והעוסקות במלאכת הקמת החלום הציוני – והקהל הרחב מוזמן להגיע ולראות אותן. התערוכה תוצג עד 18.12.2020.

 

"מבעד לזכוכית", תערוכת הצילום הייחודית שהוקמה לרגל חגיגות ה-120 להקמתה של קרן קימת לישראל ולרגל 100 שנות קיומו של ארכיון הצילומים הנדיר של קק"ל, מציגה תצלומים ענקיים שצילמו צלמי קק"ל במקור על גבי לוחיות זכוכית (ה"פילמים" של פעם) בשנות ה-50-20 של המאה הקודמת, והן משקפות את העוסקים והעוסקות במלאכת הקמת החלום הציוני – נוטעי יער בן שמן הצעיר, מקימי יישובי חומה ומגדל, הנשים השותפות לבניין הארץ, הדייגים, הרועים ועוד.


"הקונספט של התערוכה הוא Glass on Glass – צילומים שצולמו במקור על גבי זכוכית מוצגות בתוך תיבות אור מזכוכית", מסבירה אפרת סיני, מנהלת ארכיון הצילומים של קקל. "מדי ערב נדלק האור בתיבות ומעניק לתמונות מראה מרהיב, ואנחנו מזמינים את הציבור להגיע בשעות הערב, כדי לחזות בתיבות בשעות שבהן האור מבליט את יופיין".

התערוכה מוצגת באוויר הפתוח, תחת כיפת השמיים וללא עלות, 24 שעות ביממה.

ויש גם השתתפות מפתיעה:
זיהיתם את האיש שבתמונה? שלחו לנו מייל לכתובת efrats@kkl.org.il, ואנו נזמין אתכם להצטלם בתמונת "אז והיום" ואף לקבל את התמונה המקורית מתנה.

 

לכל חדשות קק"ל»