אתר קק"ל לצעירים

מעתה: יער אילנות נגיש לכולם

מעתה: יער אילנות נגיש לכולם

 
מתקני משחק נגישים, שולחנות נגישים והיכולת להתנייד במקום הופכת את חניון יער אילנות למקום שילדים בעלי מוגבלויות יוכלו לבוא וליהנות בו מהטבע. פשוט ככה, כמו ילדים

20.1.2014 13:58כל הילדים אוהבים לצאת לטבע, להשתעשע וליהנות עם המשפחה – גם ילדים בעלי מוגבלויות. הנגשת החניון ביער אילנות והתאמתו לילדים בעלי מוגבלויות, הופכת אותו למקום שגם ילדי איל"ן יוכלו ליהנות ממנו.

 


החניון החדש ביער אילנות. צילום: ארכיון הצילומים של קק''ל

 

החניון הייחודי שנחנך ביער כולל את כל מה שקיים בדרך כלל בחניון נופש – מתקני שעשועים, מתקני מנגל, פינות ישיבה, שולחנות פיקניק ועוד – רק בהתאמה ובהנגשה מלאה לאוכלוסיית הנכים. החניון החדש, ע"ש איל"ן, השוכן בצל עצי איקליפטוס, הוא פרי של שיתוף פעולה בין קק"ל, איל"ן והביטוח הלאומי.

 

"גאים להביא את הילדים הנכים אל הטבע"
חניון יער אילנות המונגש נחנך במסגרת מאמצי קק"ל להנגיש את יערותיה. במעמד חנוכת החניון נכחו יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, מנכ"ל איל"ן שמעון צוריאלי וח"כ אילן גילאון.

בארגון איל"ן, המטפל בילדים ובוגרים בעלי נכויות פיזיות, ציינו כי הם רואים חשיבות רבה וצורך חיוני במאמץ לאפשר את יציאתם של אנשים בעלי נכויות פיזיות לטיולים ולפעילויות בטבע, מאמץ המאפשר לא רק יציאה מ"דל"ת אמותיהם", אלא גם הזדמנות לבילוי יחד עם בני משפחה וחברים בשטחים הפתוחים. אחרי בחינת אתרים מתאימים אפשריים ברחבי הארץ, הוחלט להקים את החניון הייחודי ביער אילנות.

 


הכניסה ליער אילנות. צילום: יעקב שקולניק

 

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר אמר במעמד טקס הסרת הלוט וחנוכת הפרויקט: "אנחנו גאים לסייע לאיל"ן להביא את הילדים הנכים אל חיק הטבע, בדיוק כמו כל ילד אחר בישראל. היערות של קק"ל מעניקים גם שירותים חברתיים חשובים, וכשאני אומר שקק"ל פותחת את היערות לציבור, אני מתכוון לציבור כולו, גם ואולי בעיקר לציבור שמגבלות גופניות מקשות עליו את היציאה אל הטבע. הנגשה, בעיקר בטבע, היא עניין מורכב. כל גבשושית סלע היא מכשול, ובטבע יש הרבה כאלה".

עוד הוסיף שטנצלר כי "צוותי התכנון שלנו עברו השתלמויות מקצועיות בתחום ההנגשה ואת התוצאות אפשר לראות כמעט בכל יער גדול של קק"ל. בשנים האחרונות ההנגשה ביערות קק"ל איננה רק תוספת ליער - ההנגשה היא חלק בלתי נפרד מהתפיסה התכנונית הכוללת ומהתרבות שפיתחנו באשר לקליטת קהל ביערות קק"ל".


 

קראו עוד על יער אילנות באתר קק"ל