אתר קק"ל לצעירים

אודות החטיבה לחינוך ולקהילה

חזונה של החטיבה לחינוך ולקהילה של קק"ל הוא לחבר את הנוער לארץ ולהעצים את הקשר שלו איתה. לשם כך מפעילה החטיבה מרכזי שדה ויער, יוזמת טיולים ומסעות משמעותיים ומפיקה מגוון רחב של תוכניות חינוכיות והפעלות חווייתיות עבור הילדים ובני הנוער. הכירו את החטיבה לחינוך ולקהילה

דבר מנהל אגף החינוך

ידוע וברור לכולנו, שיש לנו – בני האדם – השפעה מכרעת על הסביבה, על הטבע ועל איכות החיים. כדי להשפיע על דמותה ומראה של הארץ בדרך מעשית וחיובית, עלינו להכיר אותה, לאהוב אותה, להתוודע לנושאים השונים הקשורים בה ובסביבה, לנקוט יוזמה ולהיות מעורבים ומשפיעים.

בחטיבה לחינוך ולקהילה של קק"ל אנו יוזמים ומפיקים תוכניות, הפעלות ופעילויות שמטרתן לחבר את הילדים ובני הנוער שלנו לארץ, לסביבה ולטבע. דרך הפעילויות החווייתיות מתוודעים הילדים ובני הנוער למגוון רחב של נושאים ערכיים, מכירים את סביבתם, את ההיסטוריה והמורשת שלהם ומבינים את הצורך לפעול גם למען עתידם.

באמצעות החטיבה לחינוך ולקהילה פועלת קק"ל בתוך מסגרות החינוך הבלתי פורמלי והפורמלי, ומתמקדת בשיתופי פעולה עם תנועות הנוער, ארגוני הילדים והנוער, מתנ"סים, מכינות קדם צבאיות, חניכים במגוון תוכניות של שנת שירות ועוד.

חינוך והגשמה: מה אנחנו עושים?

בחטיבת החינוך של קק"ל אנו פועלים כדי להנחיל לילדים ובני נוער ידע וערכים בתחומים של הכרת הארץ, אהבת הארץ, מורשת, טבע ואיכות סביבה. אנו מחזקים את הקשר בין העם לארצו על ידי הפעלת מרכזי שדה ויער שאליהם מגיעים הילדים ובני הנוער כדי לחוש את האדמה והטבע, להכיר את הארץ והסיפור הציוני וכדי ללמוד עוד על עצמם ועל הסביבה. כמו כן, אנו מפעילים מגוון תוכניות חינוכיות, שבהן משולבים מאות מסלולי טיול ומסעות ברחבי הארץ, סמינרים בנושאי ציונות, זהות ואהבת הארץ, מפתחים חומרי העשרה ולמידה חווייתיים ועוד.
אנו שמים דגש מיוחד על פעילות ענפה ומעצימה של חניכים בפריפריה – בגליל ובנגב – וכן בפריפריה החברתית ובקרב עולים חדשים. הילדים ובני הנוער משתלבים בתוכניות השונות, שותפים בתרומה לסביבה ולקהילה בדרך של חוויה ועשייה משותפת, וכך גם לומדים על הארץ, על הסביבה ועל עצמם. וגם את הנוער שלנו בחו"ל אנו לא שוכחים, ופועלים בקרב חניכים וקהילות חינוך בחו"ל באמצעות שליחי החינוך שלנו.

מה אנחנו מציעים לכם

מה אנחנו מציעים לכם
  • מחוברים לקק"ל: מגוון תוכניות מתמשכות שקק"ל מפעילה, ובהן: מעוף, אצי"ל (אקולוגיה וציונות לעולים חדשים), שנת שירות ותוכניות משותפות עם תנועות נוער וארגוני נוער.
  • מחוברים לקק"ל – גרסה עצמאית: אם הגעתם לגיל שאפשר להתחיל, אתם יכולים להצטרף לחוגי הסיירות של קק"ל ע"ש אורי מימון ז"ל וליהנות מחוויות ופעילויות הקשורות בשטח ואהבת הארץ. החוגים פועלים בקרב חניכים מכל הארץ, מכיתות ה' עד י"ב, במסגרת ארגוני הילדים והנוער, והמדריכים והחניכים מועצמים במיומנויות של סיירות לצד היכרות עם שבילי הארץ ואהבת הטבע.
  • טייק אקשן עם קק"ל: אנו מזמינים אתכם להצטרף לקק"ל בקמפיינים שהיא שותפה להם לשמירה על השטחים הפתוחים והיערות; להצטרף לאירועים, טיולים ופעילויות, לימי ניקיון, ימים ירוקים, עבודה תורמת; וגם לקרוא טיפים ירוקים ולהעשיר את המדור בטיפים משלכם.
  • פעילויות ערכיות וייחודיות: פעילויות בנושאים הקשורים בציונות ואקולוגיה ובהן: אירועי ט"ו בשבט, נטיעות, סדרים והפעלות לחג.
  • טיולים ומסעות עם קק"ל: בואו להכיר את הארץ דרך הרגליים, ללמוד על עצמכם, על הסובבים אתכם ועל המדינה. בדיוק בשביל זה פיתחנו תוכנית טיולים מיוחדת הכוללת מסעות חינוכיים המשלבים מסלולים מרתקים עם הדרכות מקצועיות, המתאימים לכל קבוצה וגיל.
  • מרכזי השדה והיער: בואו להתארח במרכזי השדה והיער של קק"ל עם החניכים או הקבוצה ואפילו עם המחלקה (בצה"ל), וליהנות מקרבה אל הטבע, פעילויות שדה, פעילויות ספורטיביות, פעילויות למנהיגות, ועוד.

גם האתר שלנו, שבו אתם גולשים כעת, הוא ייחודי בנוף האינטרנטי. הצטרפו אלינו בחלון ירוק – אתר קק"ל צעיר במיוחד בשבילכם. גלשו, שחקו, קראו על נושאים סביבתיים וחברתיים, ואולי אף תצטרפו לצוות הכותבים שלנו.

שלכם, החטיבה לחינוך ולקהילה, ומנהל החטיבה, שר שלום ג'רבי,
קרן קימת לישראל